İçeriğe geç

Patron Kim?

İş hayatımızda bir çok sorunla karşılaştığımız doğrudur. En büyük sıkıntı ya da sorun diyebileceğimiz konuda kimin patron olduğu konudur. Sizlere açıklamasını yapacağım tabii bununda.

İş hayatına yeni başlayanlar ya da yeni iş değiştirenler size işi öğretecek bilgili birisi gelir. Size her şeyi öğretir ve sizin üstünüz olduğunu inandırmaya çalışır. İlerleyen zamanlarda işi öğrenmiş artık o kişinin sözlerine ihtiyacınız olmadığını anlarsınız statünüz aynıdır. İşe başlama tarihleri dışında.

Müdür olmadığı zaman birisini yönlendirir ve ilgilenmesini söyler. İşte o zaman müdür kim? patron kim? diye sormaya başladığımız zamandır. Bir iş yerinde müdür ve müdürcükleriniz varsa, o zaman stresli bir ortama hoş geldiniz demektir.

Bir yerde iki tane sorumlunuz var ve ikisi de sizden farklı şeyler istiyor ve kafanız karışıyor. Bunu en yakın zamanda yapılacak toplantıda dile getirmelisiniz. Orada gene aynı şekilde kararsızlıklar yaşanıyorsa sorumlularınızın hangisinin söylediği iş aklınıza yatıyorsa onu uygulamanızda yarar vardır.

İş hayatınızda ne olursa olsun patronunuz dışındaki kişileri arkadaşlık dışında ciddiye almayın ve işlerinize karıştırmayın. Patronun söylediği söz üzerine yoktur bunu unutmayın. İyi ve başarılı bir çalışan olmak istiyorsanız bu tarz konularda kimseye taviz vermemeyi öğrenmeniz gerekmektedir.

 

Tarih:İş ve Yaşam

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir