İçeriğe geç

Okula yeni başlayan çocuklarda televizyon eğitimi

Çocuklarımızın büyükler kadar kurmaca ve gerçek ayrımını yapamamaktadırlar. Bundan dolayı da daha fazla korumasızdırlar. Bizim bu konuda çocuklarımıza yardımcı olmamız, onların seyredekleri programları seçmelerinde yardımcı olmamız gerekmektedir. Televizyon seyretme alışkanlıkları da kontrol altında olmalıdır.

Ödevlerini her gün yapmadan önce televizyon seyretmek yerine, ödevlerini yaptıktan sonra televizyon seyrettirmeliyiz. Televizyon seyrettirmek sınırsız olmamalıdır. Her gün belli bir saati geçmemelidir. Çünkü çok fazla seyredilen televizyon beyin üzerinde olumsuz etkilerinin olduğunu unutmamalıyız. Çocuklarımız hayal kurmasını ve bu hayallerinin sadece onlara ait olduğunu unutmayın. Televizyon izleyen çocukların hayal dünyaları azalır ve sadece gördükleri şeylerden ibaret yaşarlar hayatlarını. Çocuklarımızın gelişimini engelleyen en önemli faktördür televizyon.

Çocuklarımızın genelde televizyona yönelmesinin bir sebebi de yapacak bir şey bulamamaktan ve bir etkinlik olmamasından dolayıdır. Bu konuda çocuklarımıza biz yardımcı olmalıyız. Onunla birlikte yapılacak zevkli etkinlikler, aktiviteler bulursak televizyon izlemeye daha az ihtiyaç duyacaklardır.

Tarih:Çocuk Gelişimi

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir