İçeriğe geç

Miami

Florida Eyaleti’nin önemli kentlerinden Miami, Güneydoğu Florida’da, Florida Everglades ve Atlantik Okyanusu arasındaki Biscayne Körfezi üzerindednir. En gelişmiş sektör turizm sektörüdür. Latin Amerika’ya Geçiş Kapısı olarak bilinen Sihirli Kent, Latin Amerika ülkelerine ait işlemlerin merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Miami gelirinin çoğunu turizmden elde etmektedir. Doğal kültürleriyle, yerleşim alanlarıyla, tarihi eserleriyle insanın aklını başından alır.

Uzun plajları, hayvan ve bitki parkları, benzersiz Everglades Ulusal Parkı ( Çimen Nehri ) ile büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Miami, ülkenin iki ulusal parka sahip tek kentidir. Olağanüstü bir eko sistem üzerinde bulunan Everglades Ulusal Parkı, yol olmaya yüz tutmuş çok sayıda hayvan türüne ev sahipliği yapmaktadır.

Miami Kenti Hayvanat Bahçesi ülkenin en önemli hayvanat bahçelerindendir. Downtown’da yer alan Balta Girmemiş Papağan Adası ( Parrot Jungle Island ), dünyanın her tarafından az bulunan ve türleri azalmakta olan kuşlar ve diğer hayvan türlerini barındırır.

Art Deco Tarihi Bölgesi ( Art Deco Historic District ), en büyük 20. Yüzyıl Ulusal Resmi Tarihi Bölgesi ( 20th Century National Register Historic District )’ dir. Bu semtte 800’ün üzerinde tarihi yapı bulunmaktadır. Coconut Grave’ da bulunan Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri, değerli bir İtalyan Rönesans tarzı ülkedir.

Bitmek bilmeyen kültür ve eğlence etkinlikleri, dinamik ve etkileyici bir günlük yaşamın kent sosyal yaşamına damga vurmuştur. Miami tiyatro ve diper sahne sanatlarıyla adeta çığır açmıştır. Klasik ve çağdaş üretimlerden büyük opera performanslarına, dünyaca ünlü starların başını çektiği müzik alternatifleri sunan bir kenttir.

Her kategoriden mekanın tüm dünya mutfaklarından örnekler sunan Miami mutfağı; büyüleyici malzemelerle yapılan ve muhteşem tarzlardan oluşan muhteşem zengin mutfağıyla gelenlerin midesine de en iyi şekilde hitap ediyor.

Dünyanın tüm tasarımlarının bulunduğu bu yerde alışveriş yapmanın hazzı içerisinde tatilinizi sonlandırabilir, gelmek isteyenlere rahatlıkla tavsiye edebilirsiniz.

Tarih:Gezi Rehberi

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir