İçeriğe geç

Küçük Mutluluklar

Ben yazıyorum;

Neden mi yazıyorum?

Kendimi yazınca iyi hissediyorum, sanki derdim tasam kalmıyormuş gibi aklımdakileri dışarıya salıp atıyorum.

Mutlu muyum?

Mutlulukta her insan gibi farklılık gösterir.

Neyden mutlu olunmalı?

Aslında her şeyden, herkesten, hayattan, yaşamdan, çalışmaktan, daha da ilerlersek çiçek, böcek, kuş diye gidebiliriz.

Ama neden mutsuzluk kara bulut gibi üstümüze çökmüş gibi gelir bize? Neden kendimizi yeri geldiği zaman gereksiz, işe yaramaz ya da mutluluk neydi diye onu unutmamıza neden olur?

Mutluluk öyle bir kavram ki bazen istediğiniz şeyin gerçekte sizi ne kadar mutlu edip etmediğini anlayamazsın. İçinizdeki sorunları her zaman içinize atıp sadece etrafınıza gülümsemekle yetiniyorsanız, siz mutsuz olmaya mahkum insanlarsınız. Haydi gelin hep beraber neyi istiyorum ben diye kendimize soralım. Örgü örmek mi? Gezmek mi? yazmak mı? bla bla bla

Hayatın zevkli yanlarını keşfetmek için öncelikle kendimizi keşfetmemiz lazım. Düşünsenize kendi bedeninizi bilmediğiniz zaman nasıl kıyafet alabilirsiniz kendinize, alamazsınız!. Haydi çoğaltalım bu konuyu, alırsınız ama ya dar ya bol ya da istediğiniz gibi durmaz üzerinizde. Mutluluk da böyle bir şey. Kendinize yakışanın ne olduğunu bilmekle başlar kendinizi geliştirmeyle devam eder.

Karşı taraftan beklentileriniz ne kadar büyük olursa, o kadar hüsrana  uğramanıza yol açabilir. Küçük şeylerden mutlu olmayı bilmelisiniz.

Kendinizin ne kadar değerli olduğunuzu, isterseniz bu mutluluğu başkalarından değil sadece kendinizden geleceğini bilmelisiniz. En önemlisi de sabır göstermeli doğruyu bulana kadar çaba göstermelisiniz. Mutluluk sahte gülüşlerde değil, mutluluk gözlerinizden fark edilir.

Mutluluk ve gülümsemek her insana yakışan en güzel durumdur. Haydi gülümsemeyle başlayalım, egolarımızdan kurtulalım.

Tarih:Aşk ve İlişkiler

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir