İçeriğe geç

Karanfil Çayının Zayıflama, Zindelik ve İshale Etkisi ve Yapılışları

Zayıflamak için karanfil çayı mucizesinden yararlanabilirsiniz. Bunun dışında karanfilin 2 önemli faydasından sizlere anlatmak istiyorum.

  • İşte çalışıyorsunuz ve artık kendinizi yorgun ve halsiz hissediyorsunuz. Kendimize gelebilmek için yardım alacağımız ya kahve ya da çay oluyor değil mi? O zaman çayın içerisine 10 – 15 adet karanfil koyup içerseniz o gün zinde olacağınız bir gün olacaktır.
  • Bir diğer önemli olan ise yaşlı insanların biliyorsunuz hastalık onlar için çok zor bir süreç hele de yaşlı olanların ishal olması yetişememesi daha da zor. Öyle durumu olanlar için 9-10 tane karanfili ortadan ikiye bölerek suyla yutun günde 2 defa olmak üzere etkisini kısa bir süre içerisinde görmeye başlayacaksınız
  • Geldik zayıflama konusunda önemli olan karanfile Metabolizmanızın düzene girmesine yardımcı olan karanfil, şişliklerin giderilmesi ve ödem atma konusunda birebirdir. Sıcak suyun içerine 2 adet karanfil atıp biraz bekletin. Bir kapta karıştırdığınız 1 çay kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı elma sirkesini karanfilli suya ilave edin. İyice karıştırdıktan sonra ağzı kapalı olarak bardakta ılınmaya bırakın. Bu karışımı sabah kahvaltıdan 1 saat kadar önce tüketebilirsiniz ve 1 aydan fazla olmaması koşulu ile her gün tekrar edebilirsiniz.

Haftada 7 kilo vermek gibi bu tarz cümleler kullanmayı hoş bulmuyor. Sağlıklı kilo vermek hızlı kilo vermekten her zaman daha iyidir. fakat zayıflarken vücudunuzun doğal ve yararlı şeylere ihtiyacı olduğunu unutmayın. Bir meyveden sebzeden aldığımız vitaminin bir karanfilden aldığımız enerjinin yok olması sağlıksız bir yolculuğa adım atmamız anlamına gelir.

 

 

Tarih:Sağlıklı Yaşam & Güzellik

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir