İçeriğe geç

İş Hayatında Yer Değişikliğinin Önemi

Bazılarımız iş yaşantımızda değişiklikleri severiz ve bu bizim için önemli bir rol oynamaktadır. Aynı yerde kalınca sıkılmaya başlar ve performansımız düşer. İşte o an geldiği zaman arkasına bakmadan işten çıkmak için can atarız.
Başka bir işe geçtiğimizde onun heyecanı yeni kişiler tanıma arzusu, yeni bir ortam derken bir kaç ay-geçtiğini fark edersiniz. Gene o vazgeçemediğiniz arzularınız kıpraşmaya başlar. Aynı yüzler aynı işler derken.
Peki iş değiştirmenin yararları ve zararları nelerdir?
İş değiştirmenin size verdiği yarar kendinize farklı bir şeyler katıyor olmanız. Yeni insanlar tanımanız yeni ortamlar keşfetmenin, yeri geldiği zaman farklı iş olanaklarını görmüş olmanızdır.
Zararlarına gelecek olursa da bir yere başvurduğunuz zaman sürekli iş değiştirmeniz cv de gözüktüğünde güvenilir bir çalışan olmadığı kanaat edilir ve zamanla sizin önünüze gelen iş teklifleri ve alımları azalmaya başlar.
İş konusunda devamlılık her zaman önemlidir. Kendinizi geliştirmek için iş değişikliğine gerek yok eğitimlere katılarak da kendinizi geliştire bilir yeni kişilerle tanışa bilirsiniz.
İşinizi sevmiyorsanız mutlu olduğunuz işte çalışın demek isterdim ama işsizlik oranını düşündüğümüz takdirde sevmek için çaba göstermenizde yarar var.

Tarih:İş ve Yaşam

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir