İçeriğe geç

Her Yaşta Aşk

Aşk, sonu gelmeyen uçsuz budaksız bir gemi adeta. Ne sınır tanır ne de yaş. Aşık olduğun zaman elinden tutacaksın ve akıp giden zamana inat doya doya yaşayacaksınız. Bazen yaşlı insanlara bakıyorum hala eşiyle el ele tutuşup yürüyorlar. Aşklarından, sevgilerinden, saygılarından herhangi bir eksilme olmamış gibi yıllara inat hala ellerini bırakmıyorlar.

Aşkın yaşı, mesafesi yoktur. Aşk her yaşta farklıdır. Yaşayış açısından aşk herkes için heyecan verici bir duygudur. Aşk dışında midenizdeki o kuşlar kalbinizdeki orkestra ne zaman oluyor? Gene aşkla bağlı olduğunuz bir durum olduğunda değil mi ?

Aşık olan birisi kaybettiğinde küstüğü ilk şey aşk oluyor. Aşk sana bir şey yapmadı ki, bunu yaşamak istediğin kişi seni yarı yolda bıraktı. O zaman neden aşka küsüyoruz. Kalp aşkı sever, kalp ritminizi hızlandırır, size mutluluk hormonu aşılar.

Eğer aşkınızı yaşamayı seçtiğiniz kişi sizin aşkınızı anlamayacak birisiyle küsmeleri bir kenara bırakmak lazım. Kalp her zaman aşkını bulur bunu asla unutmayın.

Yaşlı insanlar diye bahsettiğimiz ama hayata hala doyamayan, yaşanacak daha çok şeylerin olduğu düşünen insanlarımız aşk istediği zaman neden yargılıyoruz ki. Yalnız olmayı tek başına zaman geçirmeyi kim ister, kimse istemez.

Hayatınız ne olursa olsun, her ne kadar aşka, sevgiye inanmıyorum derseniz de o kalbiniz bir kez aşık olmuştur. siz kırgınlığınızı yenememiş ve hayatı kaçırmaya başladığınız anlamına gelmektedir.

Kalp ne derse onu iste, mutluluk her zaman kalpte vardır.

Tarih:Aşk ve İlişkiler

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir