İçeriğe geç

Fotoğraf Aşkı

En güzel anlarınızı ölümsüzleştirmek ne kadar güzel bir duygu. Bazen bir doğumun, bazen bir tanışmanın, düğünün, eğlencenin daha aklınıza gelebilecek bir çok hatıranın acısıyla tatlısıyla ölümsüzleştirilmesi. Benim en büyük tutkum fotoğraf anı yakalamak ve onlara bakarak o güne geri dönmek. Yeni yerle keşfetmek ve bunların harika olan yanlarını göstermek.

Bir düşünsenize bir yere ilk defa tatile gidiyorsunuz. O tatil sizin için ne kadar önemlidir. Bilmediğiniz bir yer tanımadığınız insanlar ve gezilip görülecek bir sürü yer. Önceleri nereden başlamanız gerektiğini bilemiyorsunuz. O an kafanız karışıyor. Gittiğiniz yerin efsanevi görkemine kendinizi kaybetmiş buluyorsunuz. Planlar yapıp sırayla gezip görüyorsunuz. İlk defa gittiğiniz bir yerin heyecanı ikinci üçüncü defa gittiğiniz gibi olmuyor maalesef. İlklerin her zaman muhteşemliği bir başkadır.

Bir tek mimari açıdan değil tabi yemekleri, insanları, kültürleri, yer geldiğinde konuşma tarzları sizin ilginizi çekmenize yetiyor. O zaman diyorsunuz ki farklı kültürlerinden kendine göre bir geçmişi olduğunu. Kendinizle özleştirmeye başlıyorsunuz. O kültürde yaşamış olsaydınız nasıl bir aşık olurdum diye.

Hayatımızda ne varsa her şeye onun en güzel yanından bakmalı ve bir şeyi daha unutmamalıyız her şeyin görünmeyen bir güzelliği vardır diye. Ya da olan güzelliğini fark edemiyoruzdur. İşte fotoğraf çekmek anı ölümsüzleştirmek de budur o gün göremediğimiz güzellik ileri zamanda göremediğimiz güzelliği keşfetmemize neden olacaktır.

Her şeyin en güzeli sizinle olması dileğiyle…

Tarih:Sevgiliye Hediye

Tek Yorum

  1. Fotoğraf tutkusunu çok güzel açıklamışsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir