İçeriğe geç

Evlenmeden Önce – Evlendikten Sonra

Her kadının hayalidir bir eş bulup onunla mutlu olmak. Evlenmeden önce evlilik hayali kuran kadınlar, devamının da nasıl olması konusunda mutlaka hayal kuruyorlardır beyler. Ama nikahın laneti mi dersiniz, o hayal dünyasından çıkamadığımızdan mı dersiniz yoksa gerçeklerle yüzleşmek mi dersiniz orasını da sizlere bırakıyorum.

Hem gülelim hem de neler de hata yapıyoruz diye böyle bir yazı paylaşmak istedim sizlerle;

134c2cb2bc6abaee071ab3d8d6fd3e4d

Evlilik iki kişi ile başlar yeni üyelerin katılmasıyla birlikte çekirdek aile statüsüne gelmiş oluruz. Tabii bunu bazı sorumlulukları ve yorgunluklarını göz ardı etmesek iyi olacak diye düşünüyorum. Çocukların dünyaya gelmesiyle birlikte eşler arasında bir soğukluk meydana gelmektedir. Bunun esas problemi çocuklar olduğunda bir anne çocuklarından başka hiç bir şeyi düşünmüyor olması. Bu yüzden dolayı ilgi göremeyen erkek mutsuz kendisine ilgi gösteren kadına sevgi dolu hissedecektir.

13532953_1049986225097182_4061879859589539257_n

Erkekler özgürlüklerine düşkün kişilerdir. Onlar kadınlar kadar sınırlanmaya çoğu zaman kimseye hesap vermeyen insanlardır. Eğlence ve arkadaş ortamı onlar için  vazgeçilmez bir durumdur. Evlenmekten kaçan çoğu erkeğin eğlence ve arkadaş tutkunluğu olduğunu biliyoruz değil mi?

anh-cuoi-gia-dinh-8-ngoisao.vn

Evlenmeden önce erkeklerin düzensiz beslenme olasılıkları yüksektir. Evlendikten sonra ev yemeği yemeleri kilo almalarına sebep olabiliyor. Fakat evlendikten sonra erkekler pek kiloya önem vermiyor diyebilir. İstisnalar haricinde.

Clg--f8UgAI3Ohb

Evlenmeden önce kendine ayırabilecek zamanı yaratan erkek, evlendikten sonra iş ve ev alışverişi arasında kendine zaman ayıramaz olur. spor yerine market poşetleri onun için en büyük egzersiz sayılmıyor mu sizce de?

CPq8spkUkAA3Rkv

Ve ve ve ve kadınlarımız. Şefkatli, annelik duygusunun yaratılışından beri kendisinde olduğunu bilen kadınlarımız. Evlenmeden önce kendilerine bakan, makyajına, saçlarına vs. dikkat eden kadınlarımız; ev işi yapmaktan, yemek yapmaktan, çocuklara bakmaktan kendilerine zaman ayıramayan kadınlarımız. Evet ev işleri çocuk kiminin iş hayatı derken hayatın bu yorucu şartları sizleri yıpratıyor biliyorum. Ama o eski performansımız o eski hareketli yaşantımız neden sadece ev işi konusunda olmak zorunda kalıyor. Hayatın akışı içinde yıpranmaktan başka bir şey yapmıyoruz. Kendimize dikkat etmek, salmamak, kuaförünüze bile gerekli olduğunda gidip kendinizi rahatlamak neden istemiyorsunuz. Kendinizi sevmekten vazgeçmeniz demek, eşlerinizin sizden vazgeçmesi demektir. Haydi hareket ve sağlıklı yaşamlar.

Tarih:Aşk ve İlişkiler

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir