İçeriğe geç

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu 10 Şey

İnsanlar kadınların karmaşık varlıklar olduğunu düşünebilir ama çoğu zaman erkeklerin de ne düşündüğünü anlamak zordur.Çok güzel ve bakımlı görünebilirsin ama dışarıdan bakıldığında bu herkese çekici geleceğin anlamına gelmiyor. Her kadının da böyle bir çabası olduğunu da düşünmüyorum.

Gelelim erkeklerin kadınlarda çekici bulduğu 10 şeye;

  • Uzun ve dağınık saçların karşı tarafa daha çekici geldiğini biliyor muydunuz. Erkeklerin genelde uzun saç tercih ettiklerini biliyoruz ancak nedeni sizleri çok ama çok şaşırtacak.  Kötü bir gün geçiriyor olabilirsiniz ya da saçlarınız oldukça elektrikli ama uzun olsun yeter.  çünkü bilimsel çalışmalar erkeklerin bu saça olan algısının bilinç altında çocuk yapmakla eşleştiğini gösteriyor.  Yani biyolojik açıdan bakıldığında ilişki ve tüm görüşmeler bir gün bir bebekle sonuçlanacak. Şuan eğleniyor olabilirsiniz ama erkek beyni çocuk konusunda programlıdır. ve  ilerde kimin çocukları için iyi bir anne adayı olabileceğini düşünür. bunun saçla ne alakası var diye düşüne bilirsiniz  şaşırtıcı ama uzun ve kaliteli saç erkeklerin bilinç altında o kadının sağlıklı ve genç olduğu izlenimini yaratıyor ayrıca üreme konusunda da ona ipuçları veriyor dünyada genel olarak sarışın uzun saç tercih ediliyor. Bu da araştırmacıların az önce ortaya koyduğu bilgileri onaylar nitelikte . Sarı saç ve mavi gözler yakın geçmişteki doğal bir mutasyon sonucu sadece on bir bin yıldır var. Bu yüzden erkeklerin gözünde sarı saç kadını farklı, çekici ve genç kılıyor.
  • Moda dergileri bizlere hep zayıflığın güzellik ve çekici olduğu göstermiştir. Dünya genelinde erkeklerin çekici bulduğu kadın tipi fiziksel olarak büyük kalçalı olanlar. Aslında gene bilinç altında bu durum üreme ile eşleşiyor. Kadının daha güçlü ve sağlıklı olduğu, daha çok çocuk doğurabileceği izlenimini veriyor. Ayrıca büyük kalçalı kadınların dünyaya getirdiği çocuklar daha zeki oluyormuş. Tabii bunun da bilimsel açıklaması var; bebeğin anne karnındaki gelişimi esnasında vücutta depo edilmiş yağlar ve annenin aldığı besin miktarı bebeğin beyin gelişimini olumlu yönde etkiliyor. Bahsettiğimiz yağların vücudun neresinde depolandığı da önemli. Erkekler zayıf bir bel ama geniş kalçalar tercih ediyor. Peki 90 60 90 beden ölçülerinin yalan olduğu mu ortaya çıkıyor burada ? Aslında ölçülerin pek bir önemi yok . Göze çekici gelen nokta vücudun belli bölgeler arasındaki farklar. Bu farkı anlamanız için bel ölçünüzü kalça ölçünüze bölmeniz gerekiyor. Sonuç 0.67 ile 0.8 arasında bel veya  kalça ölçünüz ne olursa olsun çekici bir görünüme sahip olursunuz. yani orantılı bir vücut elde etmiş oluyorsunuz.
  • Uzun kollu kadınların erkekler için çekici olduğunu daha önce duymuş muydunuz? Bilim adamları kadınların farklı özelliklerini düşünerek güzelliklerini vurgulamak istemiş olmalı. Biz erkeklerin beli ince genç ve uzun kadınlardan ilk bakışta hoşlandıklarını düşünüyoruz ancak kollarının uzun olmasının bu kadar önemli olabileceğini bilmiyorduk. Bilimsel olarak açıklandığında aslında uzun bacaklı kadınlar erkeklere o kadar da çekici gelmiyor.
  • Erkekler topuklu ayakkabıyı seksi ve çekici bulabilir ama bizce  kadınların ayaklarına acı vererek tüm gün güzel gözükmek için o ayakkabılarla yürümesine değmez. Bilimsel olarak bakıldığında erkeklerin topuklu ayakkabı giyen kadınları daha çekici olarak gördükleri açıklanmıştır. Peki topuklu ayakkabı neden daha çekici gözükür şöyle bir bakalım. Kadınlar genelde topuklu ayakkabıyla daha farklı yürürler, daha feminen bir duruşa sahip olurlar. Bu şekilde erkeklerin dikkatini daha  çabuk çekerler. Topuklu ayakkabı giyen kadınların oturma şekli de değişiyor. Topuklu ayakkabı giyen kişi daha feminen bir duruş sergiliyor  bir erkeğin topuklu ayakkabı giyen bir kadına yaklaşma isteği  giymeyene göre sekiz dakika daha az zaman alıyormuş. Bu  ayakkabılar üzerinde yürüyen kadınlar daha pozitif ve kendine güvenilir gözükmesi.
  • Güzel bir yüze sahip olmak her zaman büyük göz, küçük burun, dolgun dudaklar anlamına gelmiyor. Aslında olan yüzünüzün sizi dışarıya nasıl yansıttığı ile alakalıdır. Herkes yüzün simetri olmasını düşünür fakat yapılan çalışmalar bu algıyı tamamen yok etmiş görünüyor. Çalışmalara göre aşırı simetrik bir yüz göze tuhaf gelebiliyor. Mesela çiller, karakteristik bir burun daha çok ilgi çekebiliyor.
  • Kırmızı rujun erkekler için çekici geldiği bilim adamları tarafından onaylanmıştır. Fakat kırmızı sadece dudaklar da değil yanaklarda da olmasının cezbedici olmayı arttırdıklarını söylüyorlar. Kırmız genel olarak çekici bir renktir kıyafet olsun ayakkabı olsun karşı tarafın sizi hemen fark etmesini sağlar.
  • İçten bir gülümseme bir mutluluk ifadesi bir kadının yapabileceği en iyi makyajdan bile daha değerlidir. Ama bilim adamları bunun kadınlara özel olduğunu erkeklerin gülüşünün pek de cezbedici olmadığını düşünüyor. Çünkü mutluluk mimikleri ve gülme kadınlarla özleştirilen bir hareketmiş ve erkeklerin karizmasını azaltıyormuş.
  • Yüksek sesin çekici olduğunu düşündünüz mü hiç?  Erkeklerin geneli kısık ses ile konuşan kadınlar yerine yüksek sesle konuşan, anlaşılan, vurgu yapan kadınları daha çekici buluyor. Fakat erkekler için bu olay tam tersi bir kadın yükse sesle konuşan erkeği cezbedici bulmuyormuş. Onun yerine kısık sesle konuşan erkek daha etkileyici olduğu söylenmektedir. Hiç yüzyüze gelmediğiniz bir kadını kısık ama vurgulayıcı bir ses tonunuzla daha rahat etkileyebilirsiniz.
  • Çekici olmamanın erkekler açısında çekici olması. Çekici olmaya çalışmaya doğal ve kendisi olan birisi erkekler için daha çekici oluyor. Fazla makyaj yapmayan, abartılı giyinmeyen bir kadın erkekler tarafından daha çekici ve doğal bulunuyor. Bir anket çalışmasında erkeklerin soğuk, ruhsuz ama güzel bir kadınla görüşmektense; konuşkan, gülen, pozitif ve doğal bir kadınla görüşmeyi  tercih ettikleri ortaya çıkmıştır.
  • Bronz ten her zaman kadınlar için her zaman çekici olduğu düşünülür. Peki erkekler için bunun bikini bölgelerin beyaz kalan yerlerinin çekici geldiğini söylesek ne düşünürdünüz. Bilimsel olarak bronz ten daha çekici olarak kanıtlanmıştır. Yapılan bir çalışmada 45 tane  fotoğrafa photoshop uygulanmış ve daha bronz gösterilmiş ve fotoğraflar flört, arkadaşlık gibi sitelere yüklenmiş ve sonuç olarak bronz tenli olan kadınlar daha çok tercih edilmiş.
Tarih:Aşk ve İlişkiler

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir