İçeriğe geç

Benimle Evlenir Misin?

Her iki tarafında en büyük hayalidir ”evlilik”. Günler günleri, aylar ayları kovalar daha da artar sevdiğine olan özlem. Ondan bir an olsun ayrı kalmak istemezsin. Her zaman yanında olmasını ve her şeyi birlikte yapmak istersin. Aylar belki de yıllar geçmiş ve düğün günü yaklaşır. Masanın etrafında beş kişi ve karşılarında sayısı belli olmayan belki yüz belki daha fazla misafirlerin karşısında o muhteşem soru sorulur. ”İyi günde kötü günde eş olarak kabul ediyor musunuz?” diye. İki tarafta düşünmeden  EVET der.

Mutluluğa ilk adımlarının atılması onları her zaman prens ve prenses olacakları anlamına gelmez. Kimi zaman taksitler kimi zaman farklı anlaşmazlıklar sığacaktır bu evliliğe. Baş etmenin yollarını bulmak, birbirlerine alışmaya çalışacaktır genç çift. Herkesin kendine düşen sorumlulukları olduğunu düşünecekler.

Peki evlilik bu kadar basit mi? Hayır basit değil. Hayat iki farklı insanın bir evi bir ömür boyu paylaşmasını ön görmüştür onlara.

Kavgalar ? Kavgalar olur. Kavga bazen aşkın tuzu biberi de denebilir. Birbirlerini kırmadan, aşağılamadan saygı çerçevesi içinde. Birbirinizin düşüncelerini paylaşmak. Bu oldukça değerli bir şeydir. En önemlisi de barışma anıdır. Sevdiğinizle kavga ettiğiniz de canınız acır ona sarılıp üzülmemesi için elinizden geleni yaparsınız. En keyifli yanıdır bu.

Eğlence ? Kişisine göre değişen bir durumdur. Karşılıklı ilişkilerin hepsinde engelleme, kısıtlama diye bir kavram yoktur. Kimi çiftler daha özgür davranabilir. Aralarındaki yaşanmışlıklara bağlıdır.

Çocuk ? Çocuk iki kişinin sevgisini daha da perçinleştiren bir durumdur. Onlardan bir parça aslında tarifi olamayan bir duygudur. Çocuk bir bağlılıktır. Kimi kişiye zoraki bağlılık, kimi kişiye muhteşem bağlılıktır.

Günümüzde yaşanan olaylara, evliliklere ve ilişkilere biraz göz gezdirildiğinde sizlerde farkettiğinizi düşünüyorum. Artık sevdiğimiz kişilere çok fazla saygı gösteremiyoruz maalesef. Herkesin kendi düşünceleri farklı bir hayat kültüründen geldiğini anlayamıyor ve onları istediğimiz bir kalıba uyarlamaya çalışıyoruz. Bunları yaparken karşımızdaki ne düşünür ne ister diye sormuyoruz bile. Biraz bencillikten mi yoksa daha da iyileştirilmiş haliyle ben merkezci olduğumuzdan mı?

Evliliğin zor bir iş olduğunu biraz daha anlayabildiysek. Daha mutlu olmak için iki tarafında karşılıklı anlayışa ve fedakarlığa gereksinimleri vardır. Bu muhteşem duygunun içerisinde her şeyin farkında olarak yapılan tek bir söz sizin mutluluğunuzu her zaman arttıracaktır.

Aşkın muhteşem gücüne karşılık. Mutluluğun ve saflığın içerisinde. Güzelliklerin bize sunulduğu bir anı benimle paylaşmak ister misin? Benimle evlenir misin ?

Ömür boyu mutluluğa EVET.

Tarih:Aşk ve İlişkiler

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir