İçeriğe geç

Atlanta

Amerika Birleşik Devletleri’nin Georgia eyaletinde yer alan Atlanta, bulunduğu eyaletin başkenti ve en kalabalık kentidir. Atlanta, hızla büyüyen ve hızlı dönüşüm yaşayan kentdir. Uluslararası bir ticaret merkezi olma yolunda ilerleyen Atlanta, Yeni Güney’in Başkenti olarak anılmaktadır.

Kentte bulunan gökdelenler daha çok Downtown, Midtown ve Buckhead bölgelerinde toplanmıştır.

Atlanta da çok sayıda müze bulunmaktadır. Büyük Park ( the Grand Park ) kentin en eski parkıdır. Atlanta Cyiclorama ( dünyanın en büyük yağlı boya çalışması ) ve Atlanta Hayvanat Bahçesi bu parkta yer alır. Burada çok çeşitli hayvanlar yaşamaktadır. Kent merkezinin kuzeyinde yer alan Piedmont Parkı, kentin merkez parkıdır.

Atlanta renkli ve çok yönlü bir kültüre sahiptir. Sanat galerileri, sergiler, müzik, dans, görsel sanatlar gösterileri, bilim ve eğitim en büyük zenginliklerindendir.

Rock, pop, hiphop, caz ve klasik müzik olarak her türlü müzik tarzının çok yönlü olduğu bir kenttir.

Bisiklet gezileri yapabileceğiniz Predman Parkı’nda muhteşem bir bisiklet turu, Fembank Ormanı ve Atlanta Botanik Bahçesi’nde yürüyüş ve birçok spor aktiviteleriyle doğanın sizlere sunduğu muhteşem doğasıyla harika vakitler geçirebilirsiniz.

Atlanta kentinde uluslararası lezzetlere ve yemek kültürleriyle karşılaşırsınız. Geleneksel Güney mutfağındaki eşsiz tatları tatmadan sakın geri dönmeyin.

Bir çok alışveriş merkezinin bulunduğu Atlanta kentinde sevdiklerinize hediyeler alabilir, kendinize hatıra sayılacak ürünler satın alabilirsiniz.

Tarih:Gezi Rehberi

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir